Logo

Dobry prawnik to zdrowy prawnik

Date

Friday, October 20, 2023

Time

10:00 AM Europe/Warsaw

Convert to my timezone
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
Required fields
If you have already registered and can't locate your registration confirmation email, click here!
The email address is incorrect. Please double-check your email address.

A confirmation email with logging details has been sent to the provided email.

System configuration test. Click here!

Mr Bartosz Jakimiec

Bartosz Jakimiec – prawnik w niemieckiej kancelarii adwokackiej specjalizującej się w prawie karnym, nauczyciel akademicki, trener uważności, trener wspierający w firmie szkoleniowej Heksagon PRO – razem z Magdaleną Daniłoś współprowadzi szkolenie „Odkryj siebie” dotyczące pracy z emocjami, uważnością, akceptacją i życzliwością. Na Instagramie znany jako @uwaznyprawnik, gdzie zachęca prawników do dbania o swój dobrostan oraz prowadzenia uważnego i świadomego życia. Jego misją jest uczenie prawników, jak dzięki praktyce uważności i byciu tu i teraz, odkrywać siebie oraz odnaleźć spokój i szczęście w pędzącym prawniczym świecie. Pod #dobrostanprawnikow na swoim profilu na Instagramie prowadzi rozmowy z prawniczkami i prawnikami, w których stara się odpowiedzieć na pytanie jak dbać o dobrostan psychiczny w zawodzie prawnika. Rozmowy są publikowane w formie podcastu „Uważny prawnik”. Prywatnie szczęśliwy mąż, pasjonat książek z zakresu psychologii i rozwoju osobistego, biegania i podróży.

Agenda

Celem webinaru jest zwrócenie uwagi na problem dbania o dobrostan, w szczególności dobrostan psychiczny wśród prawników. Z raportu Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawników (IBA) z 2021 roku wynika, że możemy mówić obecnie o globalnym kryzysie dobrostanu psychicznego prawników. Prawnicy doświadczają wyższego poziomu depresji, lęku, stresu oraz są bardziej podatni na uzależnienia niż ogół społeczeństwa. Ponad jedna trzecia prawników (35%) uważa, że praca wpływa negatywnie na ich dobrostan psychiczny. Szacuje się, że objawy wypalenia zawodowego mogą dotykać nawet 90% prawników. Negatywny stan zdrowia psychicznego prawników przekłada się ujemnie nie tylko na wyniki ekonomiczne organizacji, efektywność wykonywanej pracy, poziom zaufania publicznego do zawodu prawnika, ale również na jakość życia zawodowego i prywatnego osób wykonujących zawód prawnika.

W czasie webinaru wraz z uczestnikami omówione zostaną potencjalne przyczyny tak niepokojącego stanu rzeczy oraz przedstawione zostaną możliwe działania, które mogą podejmować prawnicy, aby dbać o swój dobrostan każdego dnia. Webinar ma charakter interaktywny i zakłada aktywność uczestników w dyskusji.Informacja o ochronie danych osobowych
Administratorem Państwa danych osobowych jest Witold Jarzyński z siedzibą w Warszawie przy ul. Jugosłowiańskiej 15b/40 (działający pod firmą: MRM Witold Jarzyński). Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji zamówienia oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez administratora danych (marketing bezpośredni swoich towarów i usług). W przypadku wyrażenia zgody na przesyłanie informacji handlowych drogą mailową/zgody na kontakt telefoniczny w celach marketingu bezpośredniego dane osobowe będą przetwarzane także w tym celu. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę (wysyłając żądanie na adres e-mail: biuro@mustreadmedia.pl). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.